Op woensdag 2 april gingen werkgevers en vakbonden in de Railinfra verder met de vierde onderhandelingsronde. We hadden gehoopt die dag een akkoord te bereiken, maar ondanks dat we tot laat in de avond hebben onderhandeld, is dat niet gelukt. De reden is simpel: de verschillen tussen wat de werkgevers aanbieden en wat de vakbonden willen, zijn nog te groot.
Na een aantal schorsingen zijn we dichter bij elkaar gekomen, maar over de loonsverhoging blijven de meningen nog ver uit elkaar. Op dit moment kiezen we ervoor om niet verder in te gaan op de details van de onderhandelingen, omdat we denken: 'Je moet een broedende kip niet storen.' Omdat beide partijen willen dat er een cao-akkoord komt, hebben we geprobeerd snel een nieuwe vergadering te plannen. Maandag 7 april zitten we vanaf 19.00 uur weer aan de onderhandelingstafel.
Volgende week geven we jou meer informatie.
Om een goede cao af te spreken, hebben wij jouw steun nodig. Onze beste steun is als je lid wordt van de FNV. Als FNV-lid sta je sterker en heb je meer invloed op de uitkomst van de cao-onderhandelingen. Samen met jou en alle andere FNV-leden kunnen wij opkomen voor betere arbeidsvoorwaarden, zodat jij en je collega's krijgen waar jullie recht op hebben.
Of maak je collega lid en verdien een tientje.