De cao Vermo loopt eind dit jaar af. Deze cao is voor zelfstandige maatschappelijke organisaties en is flink gegroeid. De FNV helpt sportbedrijven om voor de Vermo-cao te kiezen. Dit maakt werken in sportbedrijven aantrekkelijk.
De onderhandelingen beginnen op 18 september en eindigen op 1 december. Voor de start komt de FNV langs om jouw ideeën voor de nieuwe cao te verzamelen. Deze ideeën worden omgezet in verbeterpunten voor de cao. Jij en je collega’s hebben hier invloed op!
Net als bij vorige onderhandelingen zetten sommige leden zich in om de beste afspraken te maken. Ze praten met leden en niet-leden op hun werk. Een goede cao komt er niet vanzelf; vakbondswerk is samenwerken. We zoeken op elk bedrijf een ‘kaderlid’. Als kaderlid in de brancheadviesraad zet jij je met de FNV onderhandelaar in voor een goede cao. Is dat iets voor jou?
Belangrijke punten in de cao zijn:
Het Vermo-bestuur heeft zonder vakbonden een nieuw functiehuis laten ontwikkelen. Dit roept vragen op bij ondernemingsraden. Zij maken net als wij liever afspraken via de cao met erkende functiehuizen. Een door vakbonden erkend functiehuis geeft vertrouwen in de objectiviteit van de functiewaardering. Zonder erkenning weten we niet zeker of de kwaliteit goed is en goed blijft.
Er gebeurt veel om je druk over te maken. Laat zien dat je arbeidsvoorwaarden belangrijk zijn. Overtuig collega’s om lid te worden, zodat we samen goede en eerlijke arbeidsvoorwaarden kunnen vastleggen. Een sterke cao is een gedeelde verantwoordelijkheid.