Opnieuw gaan werknemers van Allnex in staking. Zij leggen vanaf morgenochtend drie dagen het werk neer bij de coatingproducent in Bergen op Zoom.
De stakers voeren dinsdag vanaf 09.30 uur actie bij de poort van het bedrijf (Synthesebaan 1). Pas vrijdagmorgen om 10.00 uur gaan ze weer aan het werk.
Wilbert Verbeek, bestuurder FNV Procesindustrie: ‘Het is echt jammer dat er weer gestaakt moet worden, maar het is ook onvermijdelijk want de mensen bij Allnex zijn ontzettend teleurgesteld, zij voelen zich totaal niet gewaardeerd door hun directie. Die heeft geen benul van wat er speelt op de werkvloer en doet niets om de werknemers tegemoet te komen.’
De driedaagse staking is de derde keer in enkele maanden tijd dat de mensen bij de coatingproducent het werk neerleggen. In januari hielden zij een werkonderbreking en in februari staakten ze een dag.
De FNV probeert al sinds vorig jaar zomer een goede cao af te spreken met Allnex. Groot struikelpunt zijn de salarissen. De directie wil de mensen afschepen met 3,5% loonsverhoging in een jaar plus nog een tegemoetkoming in de ziektekosten van € 45 bruto per maand. Meer geld zou er niet zijn, maar daar trappen de werknemers niet in. Verbeek: ‘Het bedrijf heeft de laatste jaren volop winst gemaakt, dus dat geld voor de mensen is er wel.’
De vakbond eist 4,2% meer salaris om de klappen van de inflatie van de laatste jaren op te vangen en nog eens € 100 bruto per maand zodat de mensen er ook op vooruitgaan. Om in de toekomst geen last te hebben van plotse prijsstijgingen moeten de lonen voortaan omhooggaan als de boodschappen in de winkels duurder worden (automatische prijscompensatie).
Allnex maakt industriële coatings (onder andere spuitverf, lijm, kit). In Bergen op Zoom werken zo’n 260 mensen. De cao liep tot 1 oktober 2024.