Personeel van de GKN Fokker-vestiging in Papendrecht gaat woensdag 24 uur staken. De directie van de toeleverancier van vliegtuigsystemen en -componenten weigert een fatsoenlijk sociaal plan af te spreken voor de werknemers die binnenkort het slachtoffer worden van een reorganisatie.
De FNV probeert al maanden een goed sociaal plan voor de werknemers bij GKN Fokker af te spreken. Het laatste bod van het bedrijf is onlangs unaniem afgewezen door de leden van de vakbond en het ultimatum dat de bonden stelden, is door GKN Fokker genegeerd. Daarom volgen nu acties in Papendrecht. Later deze maand zullen medewerkers van de vestiging in Hoogeveen ook actie gaan voeren.
GKN Fokker, dat in Nederland vestigingen heeft in Papendrecht, Helmond en Hoogeveen, heeft een reorganisatie aangekondigd waarbij een flink aantal arbeidsplaatsen verloren gaat. In eerste instantie betreft het alleen de vestiging in Papendrecht, maar de FNV heeft signalen gehoord dat er meer reorganisaties volgen.
‘Onbegrijpelijk dat de directie van GKN Fokker zo halsstarrig is en haar mensen wil afschepen met een totaal uitgekleed sociaal plan’, zegt Jan Meeder, bestuurder van FNV Metaal. ‘Dat pikken wij niet. Het financiële resultaat van GKN Fokker in Nederland over 2024 is inderdaad niet geweldig, maar de vooruitzichten voor 2025 zijn veelbelovend. Wereldwijd draait dit concern prima en hebben de aandeelhouders flink uitgekeerd gekregen. De reorganisatie gaat dan ook om winstmaximalisatie. En daarom eisen wij een fatsoenlijk sociaal plan. Een plan dat er al lag, want tussen 2019 en 2022 lag er een sociaal plan waarmee we nu ook tevreden zouden zijn. Maar de directie heeft dat sociaal plan enorm uitgekleed. Dat vinden wij onacceptabel.’
Bij GKN Fokker werken in Nederland zo’n 2.800 mensen.