Na enkele weken met regionale stakingen in Rotterdam, Groningen Noord-Holland, Gelderland en Brabant is BOVAG nog steeds niet bereid te voldoen aan de cao-eisen van vakbonden FNV en CNV. Daarom is er vrijdag een nieuwe staking. Deze keer in Utrecht, waar medewerkers van autohandelaren, garagehouders en fietsenbedrijven 24 uur het werk neerleggen en tussen 8.30 en 9.45 uur bijeenkomen op de Savannahweg in Utrecht.
De FNV eist een loonsverhoging van 7% voor een cao voor een jaar. Brancheorganisatie BOVAG wil niet verder gaan dan een schamele 2,3%. Inmiddels legden al vele honderden medewerkers van met name garagebedrijven uit de regio’s Rotterdam, Groningen, Noord-Holland, Gelderland en Noord-Brabant het werk neer om te laten zien dat ze het niet eens zijn met het lage loonbod van BOVAG. En nu is Midden-Nederland aan de beurt.
Murat Sekercan, bestuurder en cao-onderhandelaar van FNV Metaal: ‘Investeren in vakmensen die zich altijd meer dan 100% inzetten voor het bedrijf en alle problemen oplossen, is nu meer dan ooit noodzakelijk om een goede toekomst voor de motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven te creëren. Dat verdienen alle toegewijde en hardwerkende medewerkers. En met een goede cao maak je de sector ook aantrekkelijker voor toekomstige werknemers.’
In de sector werken ruim 84.500 werknemers. De huidige cao Motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven liep op 1 februari 2025 af.