7 januari zijn de onderhandelingen over de cao weer van start gegaan. Zoals je weet, hebben we begin december een ledenbijeenkomst georganiseerd om met jou van gedachten te wisselen over de stand van zaken in het proces.
Op 2 december lag er een bod van de werkgever van in totaal 6,01%. Dit bod was opgebouwd uit de Automatische Prijscompensatie van juli 2024 (1,32%) en januari 2025 (2,19%) en bevatte daarnaast een loonsverhoging per januari 2025 van 1,5% en een loonsverhoging per april 2025 van 1%. Onze inzet en mandaat was 10%. Omdat partijen op loon nog zover uit elkaar lagen, leek het ons goed eerst met jou in gesprek te gaan voordat we de onderhandelingen zouden hervatten.
In de vorige nieuwsbrief gaven we al aan dat het tijdens de bijeenkomst duidelijk werd dat de delegatie gevraagd werd om dichtbij het mandaat van 10% te blijven. Werknemers hebben het gevoel dat, na de loonmatiging van de vorige cao en de groei van het aantal leden, het nu tijd is voor de werkgever om stappen te zetten. Wij hebben dit ook aan de werkgever verteld. Daarna hebben wij zelf een nieuw voorstel gedaan: naast de 6,01% die nu op tafel ligt, willen we de compensatie van 3,86% die oorspronkelijk voor juli 2025 stond, vervroegen naar 1 januari 2025. Dit geldt natuurlijk ook voor de automatische prijscompensatie die in juli 2025 doorgaat.
Wij denken dat we een redelijk voorstel hebben gedaan. We begonnen met een inzet van 10% en een compensatie voor de loonmatiging vanaf juli 2025. Nu zijn we bereid om met dit voorstel de loonmatiging af te sluiten. We begrijpen dat veel van jullie het jammer vinden dat de wens voor een hoger loon vanaf juli 2024 niet wordt gehaald.
We hebben dit voorstel op donderdag 9 januari gedeeld tijdens de ledenbijeenkomst met de aanwezige leden. Zij waren het hiermee eens. De onderhandelingen duren lang en de inflatie stijgt. Leden gaven aan dat ons voorstel om de 3,86% per 1 januari 2025 in te zetten, als een tegemoetkoming aan de werkgever wordt gezien. Dit percentage is gebaseerd op de loonschade van 1 juli 2024, niet van 1 januari 2025. Dit nemen we mee naar de volgende onderhandeling op 28 januari. De volgende ledenbijeenkomst is op 30 januari om 10.30 uur in de Maria Montessorizaal.