Op 17 maart was de derde onderhandelingsronde over een nieuwe cao Zuivel. Helaas blijven de werkgevers vasthouden aan hun eerder gedane loonvoorstel en is er nauwelijks beweging. Hierdoor is een snelle oplossing niet waarschijnlijk. De verschillen tussen de standpunten van de FNV en de werkgevers blijven groot.
Op 27 maart volgt de vierde onderhandelingsronde. Dit is een belangrijk moment: we doen dan een laatste poging om een eerlijke loonsverhoging en betere cao-afspraken te maken.
Onderwerp | Voorstel FNV | Voorstel werkgevers (NZO) |
Looptijd cao |
1 jaar (1 april 2025 - 1 april 2026) |
1 jaar (1 april 2025 - 1 april 2026) |
Loonsverhoging |
7% per 1 april 2025 |
3,25% per 1 april 2025 |
Automatische Prijscompensatie (APC) |
Ja, per 1 januari 2026 |
Geen APC |
RVU (zware beroepen) |
Verhogen RVU-bedrag met € 3.600 per jaar |
Geen concrete afspraken |
Vitaliteitsregeling |
Uitbreiding van 5 naar 7 jaar voor AOW-leeftijd |
Kleine verbetering |
Vergoeding overdrachtstijd & omkleedtijd |
Vaste vergoeding van 15 minuten per dienst |
Lage en ongepaste vergoeding |
De Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) zegt bereid te zijn om goede afspraken te maken, maar tot nu toe blijven concrete toezeggingen uit.
De onderhandelingen verlopen moeizaam en de verschillen blijven groot. Vooral op het gebied van loon schiet het niet op: een volledige derde onderhandelingsronde leverde slechts 0,25% extra loonsverhoging op.
Op 27 maart gaan we nog één keer proberen een goede loonsverhoging en betere afspraken te realiseren.
Een sterke cao bereiken we samen. Hoe meer mensen lid zijn, hoe sterker onze positie aan de onderhandelingstafel. Hoe kun je helpen? Door lid te worden van de FNV.
Ben je al lid? Maak een collega lid en verdien € 10!
Stuur een e-mail naar edwin.martirosian@fnv.nl.