De onderhandelingen voor jouw nieuwe cao Tank- en Wasbedrijven zijn gestart. De nieuwe cao moet ingaan op 1 april 2025. Tijdens de gesprekken met onze leden en (nog) niet-leden in de tankstations en wasbedrijven hebben we input verzameld voor onze inzet voor jouw nieuwe cao. Zo weten wij wat jij en je collega’s willen: een koopkrachtverbetering, eerder kunnen stoppen met werken en de balans tussen werk en privé verbeteren.
De voorstellen van de vakbonden zijn allemaal besproken en toegelicht. Werkgevers hebben hun voorstellen nog niet gepresenteerd, alleen een inkijk in de branche gegeven. Op een beperkt aantal voorstellen van de FNV hebben ze wel een eerste reactie gegeven. Namens jullie werkgevers onderhandelen 2 werkgeversorganisaties: DRIVE en BOVAG. Zij hebben nog geen loonbod gedaan in deze eerste onderhandelingsronde.
Bekijk wat wij voor jou en je collega’s willen afspreken en wat de werkgevers willen. De XXX (kruisjes) staan voor geen voorstel of reactie.
FNV Metaal:
BOVAG/DRIVE: Bovag en Drive omarmen ons voorstel met betrekking tot invoeren nieuwe functie-en loongebouw en de salarissen daaraan te passen.
FNV Metaal: Een cao met een looptijd van 12 maanden, van 1 april 2025 tot en met 31 maart 2026. Over een langere looptijd van de cao valt wel te praten, als werkgevers ook daarvoor voldoende loon bieden.
BOVAG/DRIVE: Weten het nog niet.
FNV Metaal:
BOVAG/DRIVE: Staan positief tegenover gelijke beloning mannen en vrouwen.
FNV Metaal: De FNV wil ook in deze cao een RVU-regeling (Regeling Vervroegd Uittreden) afspreken voor mensen met zwaar werk.
BOVAG/DRIVE: XXX
Op 11 en 25 maart staan de volgende onderhandelingsrondes gepland. Dan hopen we met de werkgeversorganisaties te komen tot een eerlijke loonsverhoging en een goede nieuwe cao voor jullie.
Een cao komt er niet vanzelf. We hebben jouw steun en inzet hard nodig. Hoe meer leden zich inzetten, hoe sterker we staan.
Of maak je collega lid en verdien een tientje.