De onderhandelingen over een nieuwe cao voor medewerkers van de Bijenkorf zijn gaande. Lees hier over de laatste ontwikkelingen. Deel dit bericht met collega's, heb het hier samen over. Verbeteringen kunnen we samen bereiken.
De directie biedt een loonsverhoging van 3% in mei dit jaar en 2,5% in mei 2026. Dat is minder dan het voorstel van BeeUnited/FNV om de lonen nu met 7% te verhogen en volgend jaar te corrigeren voor inflatie. Doordat de directie ook een nieuw loongebouw voorstelt, en de volgende uitzonderingen en aanvullingen maakt, moet je heel goed kijken wat dit voor jou persoonlijk betekent.
De directie wil medewerkers die 15 uur of minder per week werken een 'flexibel contract' geven. Terecht dat daar veel vragen over zijn. Vanuit de FNV zijn we heel kritisch. Wat we nu weten van het voorstel:
Vanuit BeeUnited/FNV vinden we dat je niet moet betalen om op je werk te komen. De directie wil niet aan een volledige vergoeding van de reiskosten. Wel wil de directie de kilometervergoeding met 2 cent ophogen naar 21 cent per kilometer.
Lees de volledige voorstellen van BeeUnited/FNV hier. We zijn nog steeds in gesprek over het fuctiehuis. De directie wil het refertejaar laten beginnen op 1 januari, ipv 1 februari. Vanuit de FNV stellen we voor om een afspraak te maken om eerder met pensioen te kunnen gaan, maar dat is helaas onbespreekbaar voor de directie.
Voor alle onderwerpen geldt: Laat je mening weten en spreek je uit!