In december zijn de onderhandelingen voor een nieuwe cao Bouw & Infra opgeschort. De afgelopen weken is er op verschillende plekken in het land actiegevoerd om de cao-voorstellen kracht bij te zetten. De boodschap is helder: Jij bent de eisen van de FNV waard, en werkgevers moeten over de brug komen.
Op 27 februari lieten wij aan de werkgevers weten verder te willen onderhandelen. Dit betekent dat de onderhandelingen binnenkort opnieuw starten. De uitkomst is nog erg onzeker, maar één ding is duidelijk: we verwachten een moeizame strijd. Ondanks meerdere uitnodigingen om terug aan tafel te komen, zwijgen de werkgevers over of ze echt bereid zijn akkoord te gaan met de cao-voorstellen van de FNV.
Ondertussen werk jij, samen met je collega’s in de bouw en infra, iedere dag aan een mooier Nederland. Van timmermannen en uitvoerders tot werkvoorbereiders en administratief personeel – jullie maken het verschil. En dat moet goed beloond en gewaardeerd worden! Daarom is een sterke cao nodig die de sector aantrekkelijk houdt voor zowel ervaren vakmensen als nieuwe generaties.
Maak werkgevers duidelijk dat het tijd is voor échte waardering en plak de FNV-stickers zichtbaar op je kleding of op zichtbare plekken op je werklocatie. Laat – samen met je collega’s – zien dat werkgevers hun waardering niet alleen in woorden, maar ook in goede cao-afspraken moeten laten zien.
Er zijn 2 stickers met als tekst: ‘Ik bouw beter met een goede cao’ en ‘Hé bro, ik wil een goede cao’. Bestel de stickers eenvoudig, ga hiervoor naar onderzoek.fnv.nl/stickerscaobouweninfra. Je ontvangt de stickers z.s.m. na jouw aanvraag.
Plak de FNV-stickers zichtbaar op je kleding of zichtbare plekken op je werklocatie. Stuur ons een foto van jouw opgeplakte stickers via bouw@fnv.nl.
We gebruiken de foto's (indien geschikt) op onder andere onze sociale media. Deze beelden zijn hard nodig. Hiermee zien werkgevers dat het tijd is voor een goede cao!
Als er tijdens de hervatte onderhandelingen nog steeds geen waardering blijkt, dan is jullie inzet nog harder nodig. Bereid je voor op een zwaardere strijd!
De kracht van de FNV aan de onderhandelingstafel wordt bepaald door het aantal leden. Hoe meer leden, hoe sterker we staan. Wil jij bijdragen aan een sterke cao? Word lid, of als je al lid bent, nodig dan je collega’s uit om lid te worden. Als jouw collega lid wordt, ontvang jij €10,-. Ga naar fnv.nl/anderlidmaken.
Doe mee, bestel stickers en laat zien dat het tijd is dat werkgevers jouw inzet belonen met een goede cao!