Tijdens het tweede cao-overleg voor een nieuwe cao Glastuinbouw hebben de werkgevers geen loonbod gedaan. Ze hebben daarnaast veel voorstellen uit onze brief afgewezen. We zijn teleurgesteld dat de werkgevers nauwelijks willen bewegen en geen serieuze stappen zetten om de sector aantrekkelijker te maken.
Als het gaat om vast werk, blijven zij vasthouden aan de inzet van uitzendkrachten. Dat is opvallend, want in hun eigen voorstellenbrief zeggen ze juist dat ze de drempels voor vaste dienstverbanden willen verlagen.
Ook jongeren van achttien jaar krijgen volgens de werkgevers nog steeds maar een percentage van het minimumloon. Ze willen dat percentage iets verhogen, maar dat is lang niet genoeg om het werk in de glastuinbouw aantrekkelijk te maken voor jongeren.
Kortom: er is weinig beweging aan werkgeverszijde. Op 9 april gaan we opnieuw in overleg. Dan moeten we de werkgevers overtuigen om hun standpunten te herzien en eindelijk meer te doen voor hun werknemers.
Neem dan contact op met Leo van Beekum via leo.vanbeekum@fnv.nl.
Om een goede cao af te spreken, hebben wij jouw steun nodig. Onze beste steun is als je lid wordt van de FNV. Als FNV-lid sta je sterker en heb je meer invloed op de uitkomst van de cao-onderhandelingen. Samen met jou en alle andere FNV-leden kunnen wij opkomen voor betere arbeidsvoorwaarden, zodat jij en je collega's krijgen waar jullie recht op hebben.
Of maak een collega lid en verdien een tientje!