Het kabinet zadelt sinds januari ruim 700.000 werkenden op met een fors hogere belastingdruk. Werkenden met een laag inkomen – mensen die ons land draaiende houden – betalen tot wel €400 per jaar meer belasting. Jaarlijks komt er zo ongeveer 300 miljoen extra binnen in het laatje van het rijk. FNV noemt deze maatregel de buffelboete en eist dat het kabinet deze onrechtvaardige lastenverzwaring onmiddellijk terugdraait.
‘Het kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB beweert op te komen voor bestaanszekerheid’, zegt Linda Vermeulen, bestuurder van FNV Handel. ‘In de praktijk betekent dat: cadeaus uitdelen aan aandeelhouders en miljonairs, terwijl mensen met lage inkomens worden uitgeknepen.’
De FNV vindt deze maatregel ronduit schandalig en onrechtvaardig. ‘Wij waarschuwden al eerder dat deze politieke ingreep verkeerd uitpakt. Mensen die keihard werken worden gestraft, terwijl het kabinet de champagne ontkurkt voor miljonairs en aandeelhouders,’ zegt Vermeulen.
De FNV roept iedereen op om de petitie ‘Stop de buffelboete’ te ondertekenen. Vermeulen: ‘Begin juni bieden we de resultaten aan in Den Haag, vlak voor de bespreking van de voorjaarsnota. Dat is hét moment voor de politiek om dit recht te zetten.’
De buffelboete treft werkenden met een bruto maandinkomen tussen de €900 en €2000: mensen die keihard buffelen in onder andere de zorg, kinderopvang, detailhandel, schoonmaak, callcenters en distributiecentra. Vooral parttimers en vrouwen worden geraakt: bijna 75% van de getroffen werkenden is vrouw.
Vermeulen: ‘Het kabinet zegt mensen te willen prikkelen om voltijds te gaan werken, maar ziet compleet over het hoofd dat veel mensen geen voltijdscontract kunnen krijgen of fysiek niet voltijds kunnen werken. Denk aan mantelzorgers of ouders met jonge kinderen. Ondertussen weigeren veel werkgevers in sectoren zoals de zorg en retail om vaste of voltijdscontracten te geven. Het resultaat is dat mensen met deeltijdcontracten oneerlijk worden gestraft.’
Meer informatie en de link naar de petitie: fnv.nl/buffelboete