Voor FNV Personeel is het belangrijk om zoveel mogelijk informatie te ontvangen vanaf de werkvloer. Hiervoor is er door de jaren heen een degelijke kaderstructuur opgebouwd.
Op ieder FNV regiokantoor is een bedrijfsledengroep (BLG) opgezet. Deze groep bestaat uit kaderleden die maandelijks overleg hebben. Tijdens dit overleg komen de kaderleden bij elkaar om zaken te bespreken die op de werkvloer spelen en dat kenbaar te maken.
Iedere regionale BLG heeft drie zetels binnen de Landelijke Bedrijfsledengroep (LBLG). De opdracht van de afgevaardigden is om de zaken die regionaal spelen met elkaar uit te wisselen. Tijdens dit maandelijks overleg sluit ook de bestuurder van FNV Personeel aan. Vanuit dit overleg wordt er gekeken waar het team van FNV Personeel direct mee aan de slag kan. Daarnaast worden er agendapunten bepaald voor het directieoverleg.
Maandelijks vindt er een overleg plaats met de directie van de werkorganisatie van de FNV. Vanuit de LBLG is er een delegatie afgevaardigd die ook tijdens het formele overleg met de directie aanwezig zijn, naast de bestuurder.
Op dit moment is er een BLG actief bij de aangesloten bond AOb. Deze heeft geen zetel binnen de LBLG. Het CNV beschikt ook over een BLG en er vindt onderling uitwisseling plaats waar dat wenselijk is. Daarnaast hebben alleen de aangesloten bonden of gelieerde organisaties een zetel binnen het bestuur FNV Personeel.
Het bestuur van FNV Personeel bestaat uit drie afgevaardigden vanuit de LBLG, het sectorraadslid FNV Personeel. Ook hebben de aangesloten bonden van FNV ieder een zetel binnen het bestuur. De bestuurlijke overleggen zien toe op het functioneren van de vereniging en neemt besluiten over onderwerpen met betrekking tot de visie en doelstellingen van FNV Personeel. Zij komen om de maand bijeen voor een bestuursvergadering.